Celková anestezie u zubního lékaře

Bezpečně zařídíme, abyste o zákroku vůbec nevěděli

Máte vy nebo vaše dítě nepřekonatelný strach ze zubaře? Ošetření můžeme bezpečně provést i v celkové anestezii. Během ní si pacient užije klidný spánek a po probuzení o ničem neví.

U dospělých pacientů je někdy lepší použít analgosedaci, případně premedikaci (sedaci). Nemusíte se ničeho obávat, před ošetřením s vámi probereme všechny detaily.

Během celkové anestezie neucítíte žádnou bolest

Celková anestezie utlumí centrální nervový systém pacienta a příliš se neliší od anestezie podávané např. před operací v nemocnici.

Celková anestezie má podobu hlubokého spánku, takže pacient po celou dobu o ničem neví a necítí bolest. Aplikujeme jí formou anestetického plynu a během ošetření se staráme o pacientovo bezpečné dýchání.

Nejčastěji v celkové anestezii ošetřujeme nejmenší děti, velmi bázlivé dospělé pacienty nebo pacienty s mentálním postižením.

Jak narkóza probíhá?

Ve většině případů probíhá celková anestezie následovně:

  1. Nejprve pacient vyplní anesteziologický dotazník a absolvuje předoperační vyšetření. U dětí je potřeba doložit potvrzení od dětského lékaře. Pokud je pacient v dobrém zdravotním stavu, může dojít k celkové anestezii.
  2. Zákrok v celkové anestezii je potřeba absolvovat nalačno. Pacient by neměl 6 hodin před ošetřením jíst a 4 hodiny pít.
  3. Anesteziolog provede uspání pomocí masky s anestetickým plynem. Pacient po celou dobu zákroku nic necítí, o jeho dýchání se stará trubička, kterou do nosu zavádíme až po uspání.
  4. Po skončení zákroku pacienta uložíme do postele, po probuzení může v doprovodu odejít.

Alternativou je analgosedace, nebo premedikace

U kratších a méně náročných ošetření používáme místo celkové anestezie tzv. analgosedaci, nebo premedikaci. O co jde?

Analgosedace – na rozdíl od narkózy při ní pacient sám dýchá, ale nevnímá bolest a po probuzení o ošetření neví. Je ideální na zákroky do 30 minut a podává se formou tablet, nebo injekce.

Premedikace – při premedikaci pacient neusíná, ale zajistí jeho uklidnění a později si na ošetření nevzpomene. Tato metoda je opět vhodná pro kratší zákroky a aplikuje se formou tablet, pití nebo nosního spreje.

Nebojte se nás zeptat

Máte k celkové anestezii, analgosedaci nebo premedikaci jakékoliv otázky? Nebojte se nás ještě před návštěvou kliniky zeptat. Kdykoliv napište na info@francemed.cz, nebo zavolejte na číslo 731 595 566.

Kolik celková anestezie stojí?

Cenu za ošetření v celkové anestezii najdete na stránce s ceníkem. Dostanete se na něj kliknutím na tlačítko níže.

Kontaktní informace

France Med Dental Clinic

Sokolovská 979/209 - Praha 9

info@francemed.cz