Ošetření zubního kazu

Zbavíme vás kazů bezbolestně a včas

Díky moderním technologiím kaz odhalíme už ve chvíli, kdy se začne tvořit. Bezbolestně vás provedeme celým procesem ošetření: od diagnostiky přes umrtvení zubu až po aplikaci bílé plomby. Vždy vrtáme pouze infikovanou část zubu.

Jak ošetření probíhá?

Ošetření kazu provádíme šetrně a vždy děláme maximum, aby zub v ústech zůstal a abychom zachovali zdravou část zubní tkáně. Běžně postupujeme takto:

Uděláme diagnostiku a konzultaci, v rámci které s vámi řešený problém podrobně probereme.

Detailně vás vyšetříme pomocí moderní techniky (například zvětšovací technika nebo nejšetrnější rentgenové snímky).

Podle výsledků vyšetření navrhneme léčebný plán a probereme s vámi následné kroky.

Provedeme samotné ošetření zubního kazu, které typicky obnáší podání anestezie (znecitlivění zubu), vrtání a aplikaci bílé plomby.

Nemusíte se obávat bolesti

Zub s kazem a jeho okolí před vrtáním šetrně umrtvujeme pomocí lokálních anestezií. Konkrétně používáme tyto typy znecitlivění ošetřovaného místa:

  • injekční anestezie
  • slizniční anestezie  (gel, případně sprej, který znecitliví místo vpichu, a tak je následná injekce téměř bezbolestná)

Máte i přesto z ošetření zubního kazu strach? Bude-li potřeba, můžeme ho zmírnit pomocí léčiv nebo inhalačně rajským plynem.

Díky bílým plombám bude váš úsměv stále zářit

K rehabilitaci trvalých i dočasných zubů využíváme bílé plomby (tzv. fotokompozitní výplně), které ošetřované místo spolehlivě vyplní, navíc jsou ideální i z estetického hlediska. Fotokompozitní výplň není běžným okem vidět, takže celý zub zůstane krásně bílý.

Bílá plomba zároveň zajistí, že modelovaný zub bude mít anatomicky správný tvar. Použití nejmodernějších materiálů zaručuje maximální šetrnost při nahrazování zubních tkání.

Kolik bílé výplně stojí?

Orientační ceny za plomby (fotokompozitní výplně) najdete na stránce s ceníkem. Dostanete se na něj kliknutím na tlačítko níže. 

Kontaktní informace

France Med Dental Clinic

Sokolovská 979/209 - Praha 9

info@francemed.cz