Estetická stomatologie

Co je zubní fazeta?

Zubní fazety jsou extrémně tenké miniaturní skořepiny (tloušťka 0,6 až 0,7 mm), které zubní lékař nalepí na viditelnou část jednoho nebo více zubů, aby tím zlepšil jejich vzhled podobně, jako je tomu u umělých nehtů. Zubní fazety jsou vyráběny na zakázku, aby se zubům dokonale přizpůsobily, a jsou alternativou k zubním korunkám. Snadno se montují a zároveň nabízejí velmi přirozený výsledek s dlouhou životností.

Jaké jsou výhody?

Fazety jsou běžně používány pro:

 • korekci tvaru zubů
 • korekci zarovnání zubů
 • zlepšení odstínu zubů


Tímto způsobem je velmi snadné skrýt vady. Zubní fazety jsou samozřejmě určeny pro viditelné přední zuby. Nemá proto smysl, je používat u stoliček! 

Jaký typ zubních fazet si mám zvolit?

 • Keramické fazety
  Keramická fazeta je používána nejčastěji. Keramika je materiálem zcela kompatibilním s živými tkáněmi a její mechanické a optické vlastnosti jsou podobné vlastnostem přirozených zubů.

 • Kompozitní fazety
  Kompozitní fazety vyrobené z pryskyřice jsou používány méně často, protože vykazují horší estetický vzhled a jsou při používání méně odolné.

 • Porcelánové fazety
  Existují i porcelánové fazety. Jedná se o miniaturní skořepiny o tloušťce 0,2 mm, které se lepí velmi jednoduše bez předchozí úpravy povrchu zubů. Vykazují však nižší úroveň detailů a světelnosti s horším estetickým působením než u keramických fazet. Porcelánové fazety jsou kontraindikovány v případě dopředu nakloněných nebo vystupujících zubů, kvůli riziku "zvýšení objemu".

Jak jsou zhotovovány?

Je třeba naplánovat přibližně dvě nebo tři schůzky po jedné hodině.
První je určena k vytvoření estetického projektu, který musí splňovat přání pacienta.

Během druhé schůzky lékař upraví povrch zubů, vytvoří přípravný otisk a nainstaluje dočasné fazety. Během třetí schůzky jsou lepeny finální fazety.

Lepení zubní fazety trvá přibližně 45 minut.

Cena zubní fazety

Ve FMDC začíná cena zubní fazety Emax na 400 €. Cena zubních fazet se samozřejmě může lišit v závislosti na pověsti zubního lékaře a oblasti, ve které ordinuje.

Lepení fazet je inovativní řešení, které je mnohem levnější než zubní náhrady. Cena je až o polovinu nižší a získaný výsledek je často úchvatný.

Zubní fazety představují účinnou a úspornou alternativu k zubním náhradám, jedná se o jednoduché a bezbolestné řešení s velmi rychlým provedením, a především velkolepými výsledky. Pokud se vám nelíbí váš úsměv nebo odstín vašich zubů, zubní fazety jsou pro vás řešením!

Pro získání dodatečných informací si sjednejte schůzku s naším zubním lékařem u nás na klinice.

Kontaktní informace

France Med Dental Clinic

Sokolovská 979/209 - Praha 9

info@francemed.cz